Tříkrálová sbírka

05.01.2012 20:00

Dnes proběhla Tříkrálová sbírka, která byla v režii malých hasičů.  Po obci chodili 2 tříčlenné hlídky a 1 čtyřčlenná hlídka vždy v doprovodu dospělé osoby. Děti po zaklepání na dveře spustili tradiční koledu: "My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví, vinšujem Vám. Štěstí, zdraví, dlouhá léta, my jsme k Vám přišli z daleka....." Do kasiček, které byly orazítkovány paní staroskou obce, obdrželi malý finanční dar a občas i něco dobrého na zub. Nad dveře za to křídou napsali K + M + B 2012. Stačili navštívit Záguří, Dědinu a Novou Dědinu. Ostatní oblasti se jim bohužel nepodařilo obejít. Děkujeme všem občanům, kteří nám pomohli k rozvoji našeho kroužku mladých hasičů a slibujeme, že příští rok příjdeme i do oblastí, kde se nám to letos nepodařilo.