Hledání hydrantu

22.10.2011 20:09

Výletu se zúčastnilo 8 dětí a 6 dospělých hasičů.  Rozdělili jsme se do dvou skupin a každé skupině byl přiřazená odlišná trasa.

1. skupna ve složení:

Kuba Burkot, Ondra Burkot, Dominik Urbančík, Martin Foist

a vedoucí:

Jana Foistová, Katka Urbančíková, Petr Havlas

dostala mapu a vyrazila směr most přes Lučinu, k panu Veselkovi a nahoru směr Pustky a pak to stočila na hasičárnu. Cestou našla několik zničených hydrantů a taky spoustu hydrantů, které byly nakresleny v mapě, vůbec nenašla, hlavně na Pustkách.

2. skupina ve složení:

Anička Burkotová, Terezka Skýbová, Adélka Funioková a Denisa Rakowská

a vedoucí:

Tereza Ondrušová, Lucka Orságová a Vojta Králík

vyrazila směr Zaguří přes Valašinec. Našla spoustu hydrantů, které byly umístěny v soukromých zahradách rodinných domů, což by nemělo být.  V restauraci na Zaguří si odskočili a pak zamířili také na hasičárnu.

Na hasičárně jsme opekly párky, dali si horký čaj a vyprávěli si zážitky z výletu. Fotečky najdete zde.

Mapy se zakreslenými hydranty, které jsme našli, jsme odevzdali paní starostce. Ta nás za tuto užitečnou činnost pochválila a byla by ráda, kdybych si tento výlet po hydrantech ještě zopakovali a obešly další místa v obci, kde jsme ještě nebyli. Určitě její přání splníme, ale necháme si tento výlet na teplejší období, třeba na jaro.