3. roční víkendového stanování

16.07.2012 19:32

O víkendu 14.-15.7.2012 proběhlo již tradiční stanování na hasičské zbrojnici. Sešli jsme se v hojném počtu. Po postavení stanů nás čekal dobrý oběd v podobě špaget a pak zasloužený odpolední klid. Kolem půl druhé jsme se vydali do Komorní Lhotky, kde místní hasiči slavili 110 let od založení sboru. Součástí programu bylo vysvěcení jejich nového praporu, na který se podstatnou měrou složili místní obyvatelé a podnikatelé. Pak následoval ostrý zásah s vystříháváním zraněných ze zdemolovaného vozu. Děti dostali malé občerstvení v podobě zmrzliny a jelo se směr hasičárna. Po příjezdu začalo pršet, proto se děti rozprchly do stanů a hráli společenské hry. Ze stanů je dostala až vůně čerstvě upečené bábovky a malinové bublaniny. Mezi dešťovými přeháňkami si děti hráli s míčem. K večeři měly být opékané párky, ale vzhledem k počasí jsme je udělali na grilu. Po večeři děti čekala stezka odvahy. Všechny děti ji úspěšně zvládli. Po návratu se uložili ke spánku a usly jako nemluvňata. Vedoucí hlídali děti a oheň až do ranních hodin. Ráno děti čekala rozcvička a chutná snídaně v podobě švédských stolů..:)

Po snídani Soptíci obdrželi Osvědčení o absolvování kroužku Mladých hasičů a vitamíny, aby byli zdravé a sešli se v hojném počtu i po prázdninách.

Hezké prázdniny Soptíci a těšíme se na Vás zase po prázdninách. Katka a Lucka

Fotky zde.